29 Kasım 2012 Perşembe

Bir Erkeğin Elinde Kadın Olmak Üzerine..

Kadın üzerine fazla lakırdı yapıyorum biliyorum; mazur görünüz efendim demeyeceğim çünkü yazılmaya değen tek şey kadın bana göre bu yobaz,sığ ,sisli günlerde. Havamıza uyku ilacı kattıkları şu bir an önce geçmesi umut edilen zaman diliminde kadını unutturmama çabasıdır benimki belkı de, bilemiyorum. Feminist miyim?Tam sayılmaz . Çünkü bunca şeyden sonra hala erkeklerin bir adım önde olmasını savunuyorum.Öfkeli bir nehir gibi akarken mantıklı,olgun birer bent olup öfkenize yön vermesi için dememi bekliyosunuz ama yanılıyosunuz tabii  ki bir adım önde olup kapıyı açmaları için önde olmalılar :))

 Kadın erkek eşitliği var mı varsa nerde görülmüş bi zahmet anlatıverin zira bu Allahın sevgili kulu yani sevgili saygılı ben , REC and DELETE ! nidalarıyla herşeyi silmiş durumdayım. Hafıza kaybım var maruz görünüz. Fazla mı şımarık konuştum eh onu da mazur görünüz ,kadın olmak böyle birşey işte.

Nasıl birşey kadın olmak ? Şımarık olmaktır kadın olmak,narin olmaktır, güzel olmaktır,ev işlerinde iyi olmaktır,mutfakta iyi olmaktır, arttırmak eksiltmemek çöpe bir pirinç tanesi göndermemek,olgun olmaktır,cekip cevirmektir,yeri geldiğinde erkek gibi yumrugu masaya vurmak sözünü geçirmek ama saygısızlıktan uzak duracak kadar asalete sahip olmaktır. Peki bu muhteşem kadın nasıl olunur derseniz on kişiye sorduk hiç cevap alamadık derim. Ya da saçmalarım ''kadın olunmaz doğulur'' derim ,  ''Allah Allaaah!! analar kız dogursun '' diye veririm çoşkuyu amma velakin hiç halim yok azizim.

Şu bir gerçek ; evlendiğimiz gece yada ilk sevişmemizde,ya da yaşımız otuzlara dayandıgında,ya da koskoca kadınsın! lafını duyduğumuzda kadın olmuyoruz. Gerçek bir erkek hayatımıza girdiğinde kadın oluyoruz (Gerçek erkek hani şu filmlerde adamsın yaaa! dediğimiz erkekler oluyor Centilmen,babacan,saf ve temiz,olgun,yakışıklı,saraptan ve kadından anlayan vs vs uzar gıder) tum bu şirinliklerle bizim kadınsal anlamda varoluşumuzun ne alakası var diyebilirsiniz elbette. Azizim bu adamlar ustunuzdekı tum sılahları yere koymanızı ıstıyor.Nasıl mı?

 Bir: bu erkekler şaraptan zıyade kadından daha cok anlıyor abidik gubidik yapamıyorsunuz karşısında. Benliğinize fazla gelen şımarık,fevri yönünüzü çıkarıp yere koyuyorsunuz olgunlaşıyorsunuz.

İki :bu adamlar size çok güzel bakıyorlar size aman gözünü cevirmesin o guzellıgı her an yasayayım dıye diğerlerinden farklı meziyetlerınızı dokuyorsunuz ortaya en utopık ornegı vereyım mutfak ve mutfak ekonomisi ! Hanım kızım kalpten gecen yol mutfakta bıter  ! mutfaktakı ekonomıyı sağlam tutarsanız aklını da almıs olursunuz hoşgeldiniz alice harıkalar dıyarına ! Tabi anne evındeki gibi mutfaktakı iş bitsin diye cope yemek atma vıcdansızlıgını da cıkarıp yere koyuyorsunuz.Herşeyin bir bedeli var elbet..

Üç:  Bu adamlar iyiyle de kotuyle de sıkıntıya gelemez. Az önce iki adımda baldan da tatlı oldunuz fazlası mıde bulandırır. Arada bir yumruk masaya vurulmalı .Sımdı yere bıraktıgınız fevrılıkten bır avuç alabılırsınız zaten acıkgozluluk yapmayın fazlasına izin vermez. Olgun,sakin,zeki manevralarla akışınıza yön verir bir sekilde

Dört: Fazla zekiler ! Sizi en sinirli en haklı halinizde ters köşe edecek lafları mutlaka var. Fevrilikte direnemiyorsunuz .


PS: Her aşamadaki hisleri sizde uyandıran erkeğin gerçekliği önemlidir aman dikkat !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yazar çizerli yanar dönerli olsun mumkunse :)